Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Оподаткування незавершеного будівництва як нарахувати?

дфс

Оподаткування незавершеного будівництва як нарахувати?

оподаткування незавершеного будівництва

Оподаткування незавершеного будівництва: відповідно до п.п.266.1.1 п.266.1 ст.266 ПКУ платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи. В тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Інакше кажучи, база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. У т. ч. їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб. Обчислюється контролюючим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно. Що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно. Та на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності  (п.п.266.3.2 п.266.3 ст.266 ПКУ).

Відповідно до п.п.266.3.3 п.266.3 ст.266 ПКУ база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. У т. ч. їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно. Виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

Зауважуємо, що щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт (п.п.266.7.5. п.266.7 ст.266 ПКУ).

Отже, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, у т. ч. їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно, а для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, у т. ч. їх часток, що знаходяться у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

Посилання

ще новини….

Замовити аудит підприємства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОДЗВОНИТИ НАМ