Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Орендні пільги роз’яснення щодо МСФЗ-обліку у зв’язку із COVID-19

  Орендні пільги роз’яснення щодо МСФЗ-обліку у зв’язку із COVID-19

  Орендні пільги

  Орендні пільги: нагадуємо, 10 квітня 2020 року Рада з МСБО опублікувала документ “МСФЗ 16 та Covid-19”. У ньому надано роз’яснення щодо застосування МСФЗ 16 “Оренда” для обліку орендних поступок, наданих у результаті пандемії захворювання “covid-19”. Йдеться про “пандемічні” зміни орендних платежів. Які відбулися або, як очікується, відбудуться, наприклад, у вигляді надання орендодавцями “канікул” з орендної плати комерційним орендарям. Мінфін опублікував роз’яснення щодо даного документу.

  РМСБО наголошує, що МСФЗ 16 передбачає можливість виникнення змін орендних платежів протягом строку оренди. Подальший облік таких змін (якщо вони суттєві) передбачає застосування суджень і залежить від низки чинників. Зокрема, від того, чи були ці зміни передбачені початковими умовами договору оренди. Крім того, зміни можуть виникати безпосередньо через внесення правок у договір оренди або опосередковано внаслідок дій уряду у відповідь на пандемію “covid-19”.

  Щоб з’ясувати порядок обліку таких змін суб’єкт господарювання аналізує у сукупності договір оренди та всі застосовувані нормативно-правові акти. Інакше кажучи, застосовуючи МСФЗ 16, суб’єкт господарювання розглядає будь-які “пандемічні” зміни в орендних платежах в однаковий спосіб незалежно від того, чим вони обумовлені. До того ж, у роз’ясненні наведено міркування як визначати чи відбулася модифікації оренди (зміна в обсязі оренди чи компенсації за оренду, яка не була частиною початкових умов оренди) в цілях МСФЗ 16 та як обліковувати відповідні орендні поступки.

  Наголошується, що акцентовано увагу на ідентифікації можливого зменшення корисності активів з права користування (для орендарів) та об’єктів основних засобів. Що є предметом операційної оренди (для орендодавців), згідно з МСБО 36 “Зменшення корисності активів”. А також на розкритті у фінансовій звітності інформації щодо впливу змін орендних платежів, зумовлених “covid-19”, на фінансовий стан та фінансові результати діяльності суб’єкта господарювання.

   

  Посилання

  ще новини….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ