Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Останній день сплати ЄВ за І квартал 2020 року – 21 квітня ❗️❗️❗️

  Останній день сплати ЄВ за І квартал 2020 року – 21 квітня ❗️❗️❗️

  Останній день сплати ЄВ

  Останній день сплати ЄВ: повідомляється, що 21 квітня 2020 року – останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерських господарств за І квартал 2020 року.

  Відповідна норма передбачена абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

  До того ж, мінімальний щомісячний ЄВ у 2020 році складає 1 039,06 грн, тобто квартальний платіж у мінімальному розмірі складає 3 117,18 грн.

  Однак антикризовим законом від 17.03.2020р. №533-IX  підприємців (у т. ч. спрощенців), самозайнятих осіб і членів фермерських господарств звільнили від обов’язку сплачувати ЄВ за себе за березень та квітень 2020 року.  Разом з тим, ці періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску. Тобто, за І квартал 2020 року підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерських господарств мають право сплачувати ЄВ у розмірі 2 078,12 грн (а не 3 117,18 грн).

  Щодо кінцевого строку сплати ЄВ підприємцями часто виникає питання, яку ж саме дату вважати останнім днем сплати. Згідно ст. 9 частини 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». ФОП зобов’язані сплачувати єдиний внесок. Який нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Тобто останній день сплати ЄВ за І квартал 2020 року – 19 квітня.

  Оскільки це святковий день та наступний за ним понеділок – вихідний. Чи буде помилкою сплатити ЄВ у вівторок 21 квітня, або останній день для сплати вважається 17 квітня?

  Багато хто вважає, що сплата ЄВ не переноситься на наступний робочий день. Але це помилка. У цьому випадку слід керуватися положеннями Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (розділ IV п.11): у разі якщо останній день строків сплати ЄСВ припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем таких строків сплати вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем.

  Тобто, останній день сплати ЄВ підприємцями за І квартал 2020 року – 21 квітня.

  Однак, за несвоєчасну сплату ЄВ штрафні санкції не застосовуються відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

   

  Посилання

  ще новини……

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ