Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  ПДФО

  новини від Ед Рем

  ПДФО

  4.1. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи… сума (вартість) благодійної допомоги:

  в) виплаченої (наданої) благодійниками, у т. ч. благодійниками – фізичними особами в порядку, визначеному Законом України “Про благодійнудіяльність та благодійні організації”, протягом дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану на користь:

  учасників бойових дій – військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, добровольчих формувань територіальних громад, поліцейських та працівників Національної поліції України, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь в відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності в період дії воєнного стану, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів;

  працівників підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій та у період здійснення бойових дій, у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів їх сімей;

  фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій в таких населених пунктах».(пп.165.1.54 ПКУ)

  Не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається згідно з пп.165.1.54 ПКУ, абзацем в). (пп.170.7.8 ПКУ)

  Нагадуємо:

  «благодійна організація – юридична особа приватного права, установчі документи якої визначають благодійну діяльність в одній чи кількох сферах, визначених цим Законом, як основну мету її діяльності» (п.3 ст.1 ЗУ №5073-VI).

  «благодійник – дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності» (п.5 ст.1 ЗУ №5073-VI).

  4.2. Також не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку такі доходи… сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, на користь:…

  фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводяться (проводилися) бойові дії під час дії воєнного стану, та/або вимушено покинули місце проживання (тимчасово переміщені особи) у зв’язку з форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) у тому числі у зв’язку із введенням воєнного стану чи надзвичайного стану підтвердженими у встановленому законом порядку» (пп.165.1.56 ПКУ).

  Нагадуємо:

  міжнародні благодійні організації, їх філії та представництва, які надають благодійну допомогу фізичним особам, переліченим у пп.165.1.56 ПКУ , зазначаються у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. (Постанова КМУ «Деякі питання діяльності міжнародних благодійних організацій, їх філій та представництв» від 22.04.2015р. №397) На жаль, сам Реєстр наразі не працює:

  4.3. Не включається до оподатковуваного доходу цільова або нецільова благодійна допомога, що надається платнику податку, який постраждав внаслідок: …«в) збройної агресії Російської Федерації в період дії правового режиму воєнного стану» (пп.170.7.2 ПКУ)

  Зверніть увагу: Благодійна допомога, що надається на зазначені цілі, повинна розподілятися через державний чи місцевий бюджет або через банківські рахунки благодійних організацій, Товариства Червоного Хреста України, внесених до Реєстру неприбуткових організацій та установ.

  Для цілей цього підпункту вважається цільовою благодійною допомогою та не підлягає оподаткуванню профспілкова виплата, здійснена за рішенням профспілки, прийнятим в установленому порядку на користь члена такої профспілки, який має статус постраждалого внаслідок обставин, зазначених у цьому підпункті (пп.170.7.2 ПКУ)

  4.4. Установити, що за результатами 2022 року при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень ст. 166 ПКУ до податкової знижки платника податку у звітному податковому році включаються суми коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним п.133.4 ПКУ у розмірі, що не перевищує 16% суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року. (п.21.підрозд.1 розд.ХХ ПКУ)

  Фінансовий моніторинг                                                                                                                ПДВ

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ