Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Податкова накладна: виправляємо помилки!

  дфс

  податкова накладна виправляємо помилки

  Податкова накладна виправляємо помилки: під час здійснення операцій з постачання товарів/послуг платник ПДВ – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою, нагадує ДФС Запорізької області.

  Якщо платник ПДВ допускає помилок при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. Передбачена можливість складання розрахунку коригування до податкової накладної, відповідно до п.192.1 ст.192 ПКУ.

  Відповідно, такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН:

  – постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості або якщо коригування у підсумку не змінює суму компенсації;

  –   отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику.

  До податкової декларації з ПДВ вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.

  Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (п.1, п.6 розділу III «Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», затвердженого наказом МФУ від 28.01.2016р. №21).

  Тому, в податковій декларації з ПДВ платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній.

  Податкова накладна виправляємо помилки: у разі складання ПН без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник ПДВ з метою виправлення помилок, допущених при складанні такої податкової накладної, може скласти розрахунок коригування до неї.

  Відповідно, такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така ПН.

  Обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в такій ПН (не підтвердженій первинними документами) і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ.

  Зазначена норма передбачена п.192.1 ст.192, п.201.10 ст.201 ПКУ.

  Посилання

  ще новини….

  Замовити бухгалтерський аудит

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ