Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Податкова звітність, чи відображається сума ПДВ, зазначена у ПН?

  Податкова звітність, чи відображається сума ПДВ, зазначена у ПН?

  Податкова звітність: форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) визначено Порядком надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за № 124/28254 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 1204).

  ППР за формою «ПН» складається у разі виявлення помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкових накладних, передбачених п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), та/або необхідності складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкової накладної/розрахунку коригування до неї у випадках, передбачених ПКУ.

  За змістом ППР, складеного за формою «ПН», у випадку якщо на підставі акта та/або за даними ЄРПН встановлено відсутність складення та/або реєстрації протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ платник податку попереджається про необхідність скласти та/або зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування у строк, визначений п. 120 прим. 1.2 ст. 120 прим. 1 ПКУ та згідно зі ст. 120 прим. 1 ПКУ застосовується штраф у відповідному розмірі.

  Нормами податкового законодавства передбачено відображення у податковій звітності з ПДВ операцій, здійснених платником податку, а не податкових накладних, які складаються за такими операціями.

  Таким чином, якщо платником податку відображено у податковій звітності з ПДВ операцію. За якою податкова накладна не була складена. То обсяги постачання та сума податку, зазначені у податковій накладній, що була складена на підставі податкового повідомлення-рішення за формою «ПН». Повторно в декларації з ПДВ не відображаються.

  Якщо така операція не була відображена у податковій звітності з ПДВ, то податкові зобов’язання за такою операцією донараховуються контролюючим органом за результатами перевірки, і додатково в декларації не вказуються.

  Посилання

  ще новини…

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ