Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Помилково утримали та перерахували до бюджету податок на доходи нерезидента? Як повернути його?

дфс

Помилково утримали та перерахували до бюджету податок на доходи нерезидента? Як повернути його?

податок на доходи нерезидента

Податок на доходи нерезидента: ДФС повідомляє, що відповідно до п.103.11 ст. 103 ПКУ, якщо нерезидент вважає, що з його доходів було утримано суму податку, яка перевищує суму, належну до сплати відповідно до правил міжнародного договору України, розгляд питання про відшкодування різниці здійснюється на підставі подання до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи, яка виплатила доходи нерезидентові та утримала з них податок, заяви про повернення суми податку на доходи із джерелом їх походження з України.

Необхідні документи подаються нерезидентом або посадовою (уповноваженою) особою, яка повинна підтвердити свої повноваження відповідно до законодавства України.

Відповідно до п.103.12 ст.103 ПКУ контролюючий орган перевіряє відповідність даних. Які зазначені у заяві та підтвердних документах, фактичним даним та відповідному міжнародному договору України. Також факт перерахування до бюджету відповідних сум податку особою, яка виплатила доходи нерезидентові.

Отож, при підтвердженні факту зайвого утримання сум податку контролюючий орган приймає рішення про повернення відповідної суми нерезидентові. Копії якого надаються особі, яка під час виплати доходів нерезидентові утримала податок, та нерезидентові (уповноваженій особі). Висновок про повернення сум надміру сплаченого податку надсилається до відповідного органу Державного казначейства України.

При відмові в поверненні суми податку контролюючий орган зобов’язаний надати нерезидентові (уповноваженій особі) обґрунтовану відповідь.

Орган Державного казначейства України на підставі висновку контролюючого органу перераховує кошти у розмірі, визначеному у висновку. Кошти перераховуються на рахунок особи, яка надміру утримала податок з доходів нерезидента (п.103.13 ст.103 ПКУ).

Звертаємо вашу увагу, що особа, яка здійснила виплату доходу нерезидентові, повертає йому різницю між сумою податку, яка була утримана, та сумою, належною до сплати відповідно до міжнародного договору України, після отримання копії рішення контролюючого органу про повернення суми надміру сплачених грошових зобов’язань або після зарахування коштів від відповідного органу Державного казначейства України.

Податок на доходи нерезидента кошти, які за рішенням контролюючого органу повинні повертатись особі, яка зайво утримала податок з доходів нерезидента, можуть бути зараховані в рахунок сплати інших податкових зобов’язань такої особи за її письмовою заявою, яка подається під час розгляду заяви нерезидента про повернення надміру утриманих сум податку. У цьому разі висновок про повернення надміру сплаченої суми податку до відповідного органу Державного казначейства України не надсилається (п.103.14 ст.103 ПКУ).

Посилання

ще новини…

Замовити аудит підприємства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОДЗВОНИТИ НАМ