Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Помилково сплачені кошти, як повернути через електронний кабінет?

Помилково сплачені кошти, як повернути через електронний кабінет?

Помилково сплачені кошти: ДПС повідомили: Відповідно до пункту 43.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків (пункт 43.2 ПКУ).

Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Заява про повернення

Заява про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (далі – заява). Подається платником податків до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми.

У заяві платник повинен зазначити:

  • назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу,
  • його суму
  • дату сплати
  • реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету
  • бюджетний рахунок, на який перераховано кошти
  • код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок
  • МФО Казначейства

Та визначити напрям(и) перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються:

  • на поточний рахунок платника податку в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету;
  • у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

При цьому, заява може бути подана платником в електронній формі через Електронний кабінет з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу. Доступ до Електронного кабінету, або через вебпортал ДПС.

В Електронному кабінеті Заява про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені може бути подана за ідентифікатором форми J 1302001 (для юридичних осіб) F 1302001 (для фізичних осіб) або у довільній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету

Посилання

ще новини….

Замовити аудит підприємства

ПОДЗВОНИТИ НАМ