Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Змінено порядок визначення чистого прибутку (доходу) та ставки відрахування

  дфс

  Змінено порядок визначення чистого прибутку (доходу) та ставки відрахування

  порядок визначення чистого прибутку
  Порядок визначення чистого прибутку змінено:

  Нагадуємо, що з 27.04.2019р. набула чинності постанова КМУ №363 «Про внесення зміни до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України». У зв’язку з цим, змінено порядок визначення частини чистого прибутку (доходу) та ставки відрахування.

  Зміни у постанові:

  До п.1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями. Затвердженого постановою КМУ від 23.02.2011р. №138, внесено зміни, відповідно до яких за результатами фінансово-господарської діяльності. Починаючи з 1 січня 2019 року. Частина чистого прибутку (доходу) визначається у розмірі 90% для підприємств. Обсяг чистого прибутку яких фактично у відповідному звітному періоді становить більше 50 млн. грн. Та 50% – для інших підприємств.

  Відповідно до п.2 Порядку частина чистого прибутку (доходу). Сплачується державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до державного бюджету. Наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

  Як сплачуємо:

  Тому, державні унітарні підприємства та їх об’єднання. Починаючи з І кварталу 2019 року, розраховують платіж за підсумками фінансово-господарської діяльності наростаючим підсумком. Залежно від обсягу чистого прибутку підприємства за відповідний звітний період:

  • у розмірі 50% – якщо обсяг чистого прибутку становить 50 млн. грн та менше;
  • у розмірі 90% – при досягненні обсягу чистого прибутку більше 50 млн. грн.

  Підприємства, обсяг чистого прибутку яких за підсумками фінансово-господарської діяльності за І квартал 2019 року склав 50 млн. грн та менше. Перевищить такий обсяг у будь-якому наступному звітному періоді. Повинні розрахувати наростаючим підсумком з початку року та сплатити до бюджету частину чистого прибутку (доходу) у розмірі 90%.

  Підприємства, у яких обсяг чистого прибутку за підсумками фінансово-господарської діяльності не перевищує 50 млн. грн. Сплачують частину чистого прибутку (доходу) до бюджету за ставкою 50%.

  Відповідно до п.3 Порядку частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету. Визначається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями відповідно до форми розрахунку. Яка встановлена Державною податковою службою, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства.

  Враховуючи, що частина чистого прибутку (доходу), що відраховується за підсумками фінансово-господарської діяльності за І квартал 2019 року. Сплачується до бюджету у ІІ кварталі 2019 року, така сума відображається в податковій декларації з податку на прибуток підприємств. Вона впливає на показники фінансової звітності за півріччя 2019 року.

  Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Подається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до органів державної податкової служби. У строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств (п.3 Порядку).

  Граничний строк подачі платниками податкової декларації з податку на прибуток.

  За підсумками фінансово-господарської діяльності за І квартал 2019 року. Граничний строк подачі платниками податкової декларації з податку на прибуток підприємств та Розрахунку разом з фінансовою звітністю. Припав на 10 травня, строк сплати – на 20 травня цього року.

  Також зауважуємо, що відповідно до п.5 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000р. №419. Строк подачі проміжної фінансової звітності (I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців). Органам, зазначених у п.2 цього Порядку – не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

  Таким чином, платники частини чистого прибутку (доходу) за підсумками фінансово-господарської діяльності за І квартал 2019 року. Повинні подати до контролюючих органів Розрахунок із застосуванням нормативів відрахування частини чистого прибутку (доходу). Це встановлено з урахуванням положень постановою №363.

  Якщо ж платник частини чистого прибутку (доходу) розрахував частину чистого прибутку. Подав розрахунок згідно з Порядком в редакції, чинній до 27 квітня 2019 року. Такий платник має подати новий Розрахунок (до спливу терміну його подання). Та відобразити в ньому нарахування частини чистого прибутку відповідно до вимог постанови №363.

  Уточнення після спливу терміну подання:

  А у разі якщо уточнення показників Розрахунку за І квартал 2019 року на виконання вимог постанови №363 здійснюється після спливу терміну його подання. Платник подає уточнюючий Розрахунок за такий звітний період, в якому зазначається сума збільшення (зменшення) частини чистого прибутку (доходу). Що виникає відповідно до вимог постанови №363.

  Також звертаємо увагу, що формою Розрахунку не передбачено проведення уточнень, платник податку має право самостійно здійснити відмітку «уточнюючий».

  Посилання

  ще новини…

  Замовити аудит підприємства

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ