Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Про оподаткування ПДВ

  Про оподаткування ПДВ

  Питання щодо кількості податкових накладних, яку слід складати за одним договором у випадку надходження декількох оплат – завжди актуальне. В черговий раз ДФСУ виклала своє бачення в Індивідуальній податковій консультації від 29.01.2018 р. N 309/6/99-99-15-03-02-15/ІПК і прийшла до наступного висновку: «У випадку надання кількох послуг протягом одного дня у межах одного і того ж договору одночасно постачальником складається одна податкова накладна з відображенням окремими рядками номенклатури всіх поставлених послуг, але не буде вважатися помилкою складання окремих податкових накладних на кожну з таких послуг.»

  З повним текстом Листа можна ознайомитись тут.

   

  ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

  ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

  від 29.01.2018 р. N 309/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

  Про оподаткування ПДВ

  Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання податкових накладних при наданні декількох видів послуг одночасно протягом одного дня у межах однієї цивільно-правової угоди та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

  Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ).

  При цьому пунктом 44.1 статті 44 розділу II ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

  Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

  Згідно з пунктом 201.1 статті 201 розділу V ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

  Одним із обов’язкових реквізитів, який зазначається у податковій накладній, є опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг. При цьому обов’язковий реквізит “Номенклатура товарів/послуг” має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг.

  Відповідно до пункту 201.10 статті 201 розділу V ПКУ податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

  Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 статті 201 розділу V ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

  Пунктом 201.7 статті 201 розділу V ПКУ передбачено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

  Згідно з пунктом 201.14 статті 201 розділу V ПКУ платники податку зобов’язані вести окремий облік операцій з постачання та придбання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню, а також які не є об’єктами оподаткування та звільнені від оподаткування згідно з цим розділом.

  Зведені результати такого обліку відображаються в податкових деклараціях, форма яких встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 розділу II ПКУ (пункт 201.15 статті 201 розділу V ПКУ).

  Таким чином, у випадку надання покупцю декількох видів послуг одночасно протягом одного дня у межах однієї цивільно-правової угоди постачальнику необхідно при складанні податкових накладних враховувати вимоги пункту 201.7 статті 201 розділу V ПКУ та умови господарських договорів у частині їх оплати (попередньої оплати), повного/часткового постачання тощо.

  Отже, у випадку надання кількох послуг протягом одного дня у межах одного і того ж договору одночасно постачальником складається одна податкова накладна з відображенням окремими рядками номенклатури всіх поставлених послуг, але не буде вважатися помилкою складання окремих податкових накладних на кожну з таких послуг.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ