Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Реалізація товарів ФОП 3 групи за договором комісії: документальне оформлення, необхідність ведення книги КОРО та касової книги

    Реалізація товарів ФОП 3 групи за договором комісії: документальне оформлення, необхідність ведення книги КОРО та касової книги

    Важливими питаннями в реалізації товарів за договором комісії фізичною особою підприємцем 3 групи єдиного податку, який перевозить товари вантажним автомобілем по Україні, є також документальне підтвердження такої реалізації та наведення переліку покупців, необхідність ведення книги КОРО та касової книги для такого ФОП. Ці питання розглянемо далі…

    Відповідно до п.1 ст.1022 ЦКУ після вчинення правочину за дорученням комітента комісіонер повинен надати комітентові звіт і передати йому все одержане за договором комісії.

    Тобто, операції з комісії товару на продаж, повинна бути оформлена наступними документами:

    –           Договір комісії, в якому підтверджено підпис особи, що буде приймати товар на комісію;

    –           Акт приймання –передачі товару від Комітента до комісіонера;

    –           Звіт комісіонера з переліком товару, кількістю та ціною реалізації, загальною сумою та комісійною винагородою;

    –           Акт наданих послуг комісіонера.

    Перелік покупців, у даному випадку наводити не потрібно. В тексті Звіту комісіонера слід зазначити, що продаж було здійснено за готівку кінцевим споживачам.

    Так у випадку, коли сума доходу комісіонера перевищить 1 млн.грн. потрібно буде на кожен автомобіль встановити мобільний РРО. КОРО реєструється на кожний РРО або, якщо згідно із законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування РРО, на окрему господарську одиницю. Кількість КОРО, що реєструються одночасно, не обмежується. (п.3 Наказу Міністерства фінансів України «Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій» від 14.06.2016р. № 547)

    Оприбуткуванням готівки в касах у касах ФОП, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО/занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.

    Ведення касової книги для ФОП 3 групи не є обов’язковим.

    До моменту поки не буде необхідності реєструвати РРО оприбуткуванням готівки в касах ФОП, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх товарними чеками (квитанціями) і веденням книги обліку доходів і витрат, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку доходів і витрат на підставі товарних чеків (квитанцій).

    Якщо ж потрібно буде реєструвати РРО, то як зазначалось вище ФОП, які не ведуть касову книгу підклеюють Z-звіти у КОРО.

    Суб’єкти господарювання, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО, використовують КОРО для:

    1) підклеювання та зберігання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках КОРО;

    2) здійснення операцій із розрахунковими квитанціями в разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії;

    3) обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, перевірок конструкцій та програмного забезпечення РРО (п. 11 розд. II Положення N 148).

    ще новини…

    Замовити аудиторьскі послуги

    You must be logged in to post a comment.

    Архів

    ПОДЗВОНИТИ НАМ