Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Реалізація товарів ФОП 3 групи за договором комісії: застосовувати РРО чи ні?

Реалізація товарів ФОП 3 групи за договором комісії: застосовувати РРО чи ні?

Розглянемо ситуацію, коли ФОП 3 групи єдиного податку реалізує товари за договором комісії (перевозить їх вантажним автомобілем по Україні), при чому сума реалізації в середньому складає 5-7 млн. грн. за місяць. Тоді виникають питання, який дохід буде вважатись доходом ФОП та чи потрібно застосовувати при такій сумі реалізації РРО?

  1. Відповідно до п. 296.10 Податкового кодексу України від 02.1.2010р. №2755-VI (далі- ПКУ) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Однак, коли мова йде про договір комісії, виникає питання, що вважати в даному випадку доходом: отримані кошти в сумі 5-7 млн.грн. чи винагороду комісіонера, яка складає значно меншу суму?

Згідно з п.292.4 ПКУ у разі надання послуг, виконання робіт за договорами комісії, доходом є сума отриманої винагороди комісіонера.

Статтею 1011 Цивільного кодексу України від 16.01.200р. №435-IV, (далі – ЦКУ), передбачено, що за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Комітент повинен виплатити комісіонерові плату в розмірі та порядку, встановлених у договорі комісії (ст. 1013 ЦКУ). Таким чином, якщо платники єдиного податку здійснюють діяльність на підставі договору комісії, розрахунки між комісіонером та комітентом провадяться на підставі умов, які зазначені у договорі комісії, при цьому комісіонер включає до складу доходу суму комісійної винагороди за вчинений правочин. (Індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у м. Києві «Щодо визначення доходу платника ЄП та оприбуткування готівкових коштів» від 11.10.2017р. № 2219/ІПК/26-15-12-04-18)

Тобто, застосування РРО фізичними особами – підприємцями на спрощеній системі оподаткування, які здійснюють діяльність за договорами комісії, залежить від обсягу доходу, отриманого згідно з ст. 292 ПКУ. (Індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 14.12.2017р. № 2990/О/99-99-13-01-02-14/ІПК «Щодо застосування РРО фізичними особами – підприємцями на спрощеній системі оподаткування, які здійснюють діяльність за договорами комісії»)

Підведемо підсумок: застосування РРО стане необхідним, лише у періоді, коли комісійна винагорода комісіонера перевищить 1,0 млн.грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОДЗВОНИТИ НАМ