Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Відомість на виплату готівки: не так-то легко заповнити

  Відомість на виплату готівки: не так-то легко заповнити

  Видача готівкових коштів з каси здійснюється на підставі або видаткових касових ордерів, або на підставі видаткової відомості. Як не дивно, постійно виникають найрізноманітніші питання з приводу заповнення вказаних документів.

  Відповідно до п.27 Постанови НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 29.12.2017р. № 148 (далі- Постанова №148) фізична особа розписується у … видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень – словами, копійок – цифрами).

  Аналогічна норма існувала і в п.3.5 попередньої Постанові НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 15.12.2004р., яка втратила чинність 05.01.20 18р.

  У Індивідуальній податковій консультації Офісу великих платників податків ДФС «Щодо оформлення підприємством видаткових касових документів для виплати заробітної плати» від 19.09.2017р. № 1989/ІПК/28-10-01-03-11 дослівно цитується: «Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень – словами, копійок – цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору.» Жодних більш детальних офіційних роз’яснень з цього приводу ні ДФСУ, ні НБУ не надавали.

  Форма Відомості на виплату готівки, наведена в Додатку 1 до Постанови №148, не передбачає окремого рядка чи графи для написання суми словами, а копійок цифрами на відміну від форми видаткового касового ордера (далі – ВКО). Натомість наявна єдина графа  4 «Сума», яку можна використати із зазначеною метою.

  Проте, слід констатувати, що жоден із варіантів заповнення відомості на видачу готівки не містить суми написаної словами, а копійок- цифрами. У всіх наявних прикладах сума в графі 4 зазначається виключно цифрами. На нашу думку, хоча це і виглядатиме незвично, саме в даній графі потрібно вписувати суму словами, а копійки цифрами у разі отримання коштів фізичною особою.

  Використати для зазначення словами одержаної суми колонку 6 не є можливим, оскільки на підставі п.3 пояснення щодо заповнення відомості на видачу готівку у колонці 6 таблиці зазначаються реквізити пред’явленого документа (у разі потреби).

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ