Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Службове відрядження в яких випадках воно оформлюється?

    консультує Ед Рем

    Службове відрядження в яких випадках воно оформлюється?

    Службове відрядження: існує багато посад, перебування на яких означає постійні відрядження. Пропонуємо розглянути основні норми законодавства, що регулюютьпитання службовихвідряджень та розмежувати поняття «постійне місце роботи» і «основне місце роботи».

    Визначення поняття «відрядження» є у двох документах:
    • службове відрядження – це поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства). (лист Мінсоцполітики «Про оплату праці за час службового відрядження» від 02.02.2015р. №120/13/84-15);
    • службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника державного органу (поїздка державного службовця – за розпорядженням керівника державної служби), підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів (далі – підприємство), на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства). (Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон» від 13.03.1998р. № 59)

    Що таке «постійне місце роботи» – чинне законодавство визначення не дає. Згідно з п.3 ч.1 ст. 29 КЗпП до початку роботи за укладеним трудовим договором (крім трудового договору про дистанційну роботу) власник підприємства або уповноважений ним орган (керівник) зобов’язаний, зокрема, визначити працівникові його робоче місце. Таке робоче місце може бути розташоване і не за місцезнаходженням (юридичною адресою) підприємства, зокрема, в іншій місцевості (населеному пункті).

    «Постійне місце роботи» не слід плутати з «основним місцем роботи». Але для цілей відрядження воно не може бути застосоване:

    Основне місце роботи – місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, та визначене ним як основне згідно з поданою заявою (до відкликання) та відомостями, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру на її підставі. (пп. 12 п.1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. № 2464-VІ).

    ще консультації……

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ