Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Податківці про деякі питання застосування правил ТЦУ представництвами нерезидентів в Україні

дфс

Податківці про деякі питання застосування правил ТЦУ представництвами нерезидентів в Україні

 

ТЦУ та нерезидентТЦУ та нерезидент: ДФС розповідає, що Мінфін наказом від 16.09.2019р. №345 затвердив Узагальнюючу податкову консультацію. Щодо деяких питань застосування правил трансфертного ціноутворення представництвами нерезидентів в Україні.

Консультація надає відповіді на два питання:

  • Питання 1

ТЦУ та нерезидент: Чи зобов’язане представництво нерезидента, яке здійснює виключно допоміжну та підготовчу діяльність для такого нерезидента, подавати звіт про контрольовані операції у разі, якщо суми коштів, отриманих від нерезидента на утримання представництва або призначені для перерахування ним на користь резидентів за надані послуги (виконані роботи) для нерезидента, перевищують 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за податковий (звітний) рік?

  • Коротка відповідь.

Операції представництва нерезидента, яке не відповідає ознакам постійного, та які здійснювались виключно у межах діяльності, яка має підготовчий або допоміжний характер для такого нерезидента, не визнаються контрольованими для цілей статті 39 ПКУ. Отже, подавати щодо них звіт про контрольовані операції такому представництву не потрібно.

  • Питання 2

ТЦУ та нерезидент: Чи враховуються при визначенні вартісного критерію обсягу господарських операцій для цілей застосування трансфертного ціноутворення суми коштів, отриманих від нерезидента на утримання постійного представництва (виплата заробітної плати працівникам тощо). Сплати податків і зборів або призначені для перерахування ним на користь резидентів за надані послуги (виконані роботи) для нерезидента?

  • Коротка відповідь

Оскільки кошти, отримані від нерезидента на утримання постійного представництва або призначені для перерахування ним на користь резидентів за надані послуги (виконані роботи) для нерезидента, є господарськими операціями для цілей трансфертного ціноутворення, то вони відповідно до підпункту 39.2.1.7 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 ПКУ в повному обсязі враховуються при визначенні вартісного критерію обсягу господарських операцій для цілей застосування трансфертного ціноутворення.

Посилання

ще новини….

Замовити аудит підприємства

You must be logged in to post a comment.

ПОДЗВОНИТИ НАМ