Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Відрядження працівника: що робити, якщо фактична дата повернення не співпадає з датою в наказі?

Відрядження працівника: що робити, якщо фактична дата повернення не співпадає з датою в наказі?

Відшкодування витрат на відрядження працівників завжди викликало багато питань у бухгалтерів. Оскільки, для того, що  правильно та законно відшкодувати витрати працівнику слід вивчити всі нюанси кожної окремої ситуації. Наприклад, у випадках, коли працівник залишається на декілька днів в місті після запланованого відрядження, як по власній необхідності, так і в ситуаціях відсутності квитків, чи інших випадках ,постає ряд незвичних питань. Як правильно відшкодувати витрати працівнику який повертається з відрядження після дати його закінчення? Чи слід відшкодувати працівнику вартість такого зворотнього квитка? Розглянемо на прикладі.

Єдиним обов’язковим до виконання документом, що регулює порядок відшкодування витрат у відрядженні є Податковий кодекс України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі – ПКУ).

Відповідно до пп.165.1.11 ПКУ не включаються до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку кошти, отримані платником податку на відрядження і розраховані згідно із п.170.9 ПКУ.

На підставі вимог п.170.9 ПКУ сума добових визначається в разі відрядження до країн, в’їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в’їзд), – згідно з наказом про відрядження за наявності документальних доказів перебування особи у відрядженні (відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні).

Тобто, Підприємство не має права виплачувати добові відрядженій особі, якщо дати відрядження в наказі не співпадають з датами відміток в паспорті та проїзними документами.

У випадку, якщо дати не будуть співпадати: наприклад наказ до 06.04, проїзні документи датовані 09.04.., а добові все ж таки будуть нараховані та виплачені, необхідно здійснити розрахунок бази оподаткування ПДФО з використанням «натурального» коефіцієнта, нарахувати та сплатити податок на суму добових, а також розрахувати та сплатити військовий збір в сумі 1,5%.

З приводу вартості квитка на повернення з відрядження у такому випадку. Згідно з пп.170.9.1 ПКУ не є доходом платника податку – фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, а саме: на проїзд як до місця відрядження і назад

Але, оскільки відрядження було до 06.04., а працівник повернувся 09.04, то підтвердити факт його повернення саме з відрядження на вказану дату досить складно. Відповідно, вартість квитка також може бути визнана «додатковим благом» працівника та оподатковуватись у вищеописаному порядку.

Якщо ж, у наказі будуть зазначені дати з 05.04. по 09.04. потрібно буде нарахувати та сплатити добові за всі дні: 5, 6, 7, 8, 9. Бази для нарахування ПДФО та військового збору в такому випадку не виникає ні на суму добових, ні на вартість квитка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *