Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Анулювання зареєстрованих ПН на операції, які не були здійснені

    консультує Ед Рем

    Анулювання зареєстрованих ПН на операції, які не були здійснені

    Анулювання зареєстрованих ПН: відповідно до п.192.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (далі – ПКУ) у разі допущення помилок при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, платник податку може скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної.

    Згідно з консультацією ДФС, розміщеною в підкатегорії ЗІР 101.15, у разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку з метою виправлення помилки може скласти розрахунок коригування (далі – РК) до неї.

    У такому розрахунку коригування:
    • у полі «Дата складання» зазначається дата, на яку було виявлено помилку;
    • у заголовній частині розрахунку коригування – дані із заголовної частини податкової накладної з індивідуальним податковим номером покупця на якого помилково (без факту здійснення господарських операцій) було складено податкову накладну;
    • у розділі Б – зі знаком «–» (виводяться в «0») відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).

    При цьому у графі 2.1 «код причини» розрахунку коригування зазначається код «103» (повернення товару або авансових платежів). Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.

    У разі складання РК на неплатника податку, такий РК реєструється постачальником товарів з урахуванням особливостей щодо заповнення заголовної частини РК, передбачених п.8 та 12 Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 31.12.2015р. №1307, а саме:

    • у рядку «Не підлягає наданню одержувачеві (покупцеві)» проставляється позначка «Х» і наводиться тип причини «02»;
    • у рядку «Одержувач (покупець)» зазначається – «Неплатник»;
    • у рядку «Індивідуальний податковий номер одержувача (покупця)» – умовний ІПН «100000000000»;
    • у рядку «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) і номер паспорта» не заповнюється.

    Утім, нормами ПКУ не визначено терміну. Протягом якого платник податку має можливість скласти РК до податкової накладної (роз’яснення ДФС в підкатегорії ЗІР 101.07).

    При цьому у ІПК ДФС від 07.03.2019р. №950/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці зазначили, що ст. 257 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №435-IV, ст.102 ПКУ встановлено загальний термін позовної давності тривалістю у 1095 днів. Отже розрахунок коригування до податкової накладної, з дати складання якої минуло більше 1095 календарних днів. НЕ МОЖЕ бути зареєстрований в ЄРПН у зв’язку із сплином термінупозовної давності.

    Отже, скласти та зареєструвати РК на операцію, яка не відбулась можна протягом 1095 днів від дати складання податкової накладної, на яку складається такий РК.

    ще статті…..

    Замовити аудит підприємства

    Архів

    ПОДЗВОНИТИ НАМ