Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Несвоєчасна реєстрація ПН при продажу товарів неплатникам ПДВ: чи буде відповідальність?

    дфс

    Несвоєчасна реєстрація ПН при продажу товарів неплатникам ПДВ: чи буде відповідальність?

    несвоєчасна реєстрація ПН

    Несвоєчасна реєстрація ПН: яка відповідальність?

    ДФС нагадує, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних(відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПКУ).

    До того ж, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг за готівку особам, що не зареєстровані платниками ПДВ, розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника), такий платник ПДВ може складати податкові накладні за щоденними підсумками операцій (якщо попередньо не були складені податкові накладні на ці операції).

    Терміни реєстрації податкових накладних, визначені п. 201.10 ПКУ, а саме:
    • для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, у якому вони складені;
    • для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, у якому вони складені.

    У разі порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної, розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних застосовується відповідальність.

    А саме, штрафні санкції передбачено ст. 120 прим.1 ПКУ у розмірі від 10 до 50 відсотків суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.

    Тому ст. 120 прим.1 ПКУ не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за порушення терміну реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, в тому числі тих, які при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг за готівку особам, що не зареєстровані платниками ПДВ, розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника).

    Звертаємо вашу увагу, що з 01.01.2020р., згідно з наказом Мінфіну від 17.09.2018р. №763, змінився Порядок заповнення податкової накладної складеної за щоденними підсумками.

    Відповідно до зазначених змін, показники табличної частини розділу Б податкових накладних за щоденними підсумками операцій, повинні заповнюватися за загальними правилами, встановленими Порядком  заповнення податкової накладної (наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2015р. №1307).

    Даними правилами передбачено заповнення табличної частини розділу Б податкової накладної в розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме:

    – у графі 2 зазначається опис (номенклатура) товарів/послуг продавця;

    – у графах 3.1, 3.3 – код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП;

    – у графах 4 та 5 – одиниця виміру товарів/послуг;

    – у графі 6 – кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг;

    – у графі 7 – ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ.

     

    Посилання

    ще новини…..

    Замовити аудит підприємства

    You must be logged in to post a comment.

    ПОДЗВОНИТИ НАМ