Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Оплата фрахту резиденту Молдови

  Оплата фрахту резиденту Молдови

  Існує певний перелік доходів, як виплачуються на користь нерезидента, та за наявності правильного документального оформлення можуть не оподатковуватись податком на репатріацію або оподатковуватись за ставкою меншою, ніж зазначена в ПКУ. Один з таких видів доходу: оплата за фрахт.

  Відповідно до абз. г) пп.141.4.1 п.141.1 ст. 141 Податкового кодексу України від 02.12.2001р. №2755-VI (далі – ПКУ) доходи від фрахту, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею.

  Згідно з положеннями ст.9 Конституції України чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

  Положеннями п. 2 ст.19 Закону України «Про міжнародні договори України» від 29.06.2004р. №1906-ІV встановлено, якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.

  Відповідно до п.3.2 ст.3 ПКУ, якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.

  У п.1 ст.8 «Міжнародний транспорт» Конвенції між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків від 29.08.1995р. (далі – Конвенція) зазначається: прибутки, одержані резидентом Договірної Держави від експлуатації морських, річкових і повітряних суден, дорожніх транспортних засобів у міжнародних перевезеннях будуть оподатковуватись лише в цій Державі.

  Згідно з п. 103.4 ст. 103 ПКУ підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених п. п. 103.5 і 103.6 ст. 103 ПКУ, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України, а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України.

  У кожному конкретному випадку, у першу чергу, потрібно керуватися положеннями відповідної двосторонньої конвенції (угоди).

  Висновок: наявність довідки від перевізника-нерезидента про те, що він є резидентом Молдови, дає підприємству право оплачувати послуги фрахту без утримання податку на репатріацію.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ