Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Податкова перевірка з ПДВ: відображення результатів у обліку та звітності.

  ДФС повідомляє

  Податкова перевірка з ПДВ: відображення результатів у обліку та звітності.

  податкова перевірка з ПДВ

  Податкова перевірка з ПДВ: припустимо, у ході будуть виявлені порушення та за результатами перевірки:

  • зі складу податкового кредиту виключено суми ПДВ за окремими податковими накладними.

  У такому випадкуне є підставою для подання уточнюючого розрахунку до звітності з ПДВ за відповідні звітні періоди при проведені документальної перевірки.

  Відповідно,платнику податків надсилається податкове повідомлення-рішення, у якому зазначається одна із сум, а саме: сума недоплати, сума завищення від’ємного значення, сума завищення бюджетного відшкодування. Порядок відображення у декларації з ПДВ залежить від форми податкового повідомлення-рішення. Сума недоплати підлягає сплаті до бюджету, завищені суми від’ємного значення або бюджетного відшкодування відображаються в рядку 16.3 декларації з податку на додану вартість  зі знаком «-» за той звітний (податковий) період на який припадає день узгодження отриманого податкового повідомлення-рішення.

  • встановлено факт завищення платником податку від’ємного значення сум ПДВ, в тому числі від’ємного значення, яке було зараховано у зменшення податкового боргу з ПДВ.

  Податкова перевірка з ПДВ: пп.5 п.4 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 28.01.2016р. №21, встановлено, що сума від’ємного значення, що узгоджена протягом звітного (податкового) періоду за результатами контрольно-перевірочної роботи відображається в податковій декларації з податку на додану вартість в рядку 16.3 з обов’язковим відображенням такої суми в таблиці «Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку».

  Керуючись вищевикладеним, в податковій декларації з ПДВ сума зменшеного від’ємного значення з ПДВ, в тому числі від’ємного значення, яке було зараховано у зменшення податкового боргу з ПДВ відповідно до податкового-повідомлення рішення за формою «В4», відображається в звітному (податковому) періоді, в якому відбулось узгодження такого податкового повідомлення-рішення. До того ж, узгодженим відповідно до ст.56 ПКУ, вважається податкове повідомлення-рішення, по якому закінчились всі адміністративні або судові оскарження.

  • донараховані штрафні санкцій та пеня.

  В такому випадку не передбачено можливості відображення в податкових деклараціях з ПДВ таких наслідків перевірок як донарахування штрафних санкцій та пені (згідно  норм податкового законодавства). Відповідні суми відображаються в інтегрованій картці платника податків та підлягають сплаті (перерахуванню) до бюджету.

  Водночас згідно з п.50.1 ст.50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно(у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених статтею 50 ПКУ). Зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

  Податкова перевірка з ПДВ: відповідно вищезазначеному, платник податку має право віднести до податкового кредиту суми ПДВ на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, яку не було своєчасно включено до складу податкового кредиту та з дати складання якої не минуло 1095 календарних днів. У складі податкової звітності з ПДВ за будь-який наступний податковий період в межах 1095 днів з дати складання такої податкової накладної, або шляхом подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ за той звітний період, у якому у платника податку виникло право на включенні сум ПДВ, зазначених у такій податковій накладній. До податкового кредиту (у разі своєчасної реєстрації податкової накладної в ЄРПН – за звітний період, у якому її складено; у разі несвоєчасної реєстрації податкової накладної в ЄРПН – за звітний період, у якому її зареєстровано в ЄРПН).

  Посилання

  ще новини….

  Аудит (ініціативний) та погоджені процедури детільніше…

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ