Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Податкові накладні з ПДВ: при формуванні невірно визначений звітний період які наслідки

ДФС повідомляє

Податкові накладні з ПДВ: при формуванні невірно визначений звітний період які наслідки

Податкові накладні з ПДВ

Податкові накладні з ПДВ: припустимо, що податкові накладні з ПДВ помилково складені не в тому звітному періоді, в результаті чого безпідставно сформований податковий кредит. Що робити, коли помилку виявлено після реєстрації в ЄРПН або під час перевірки податкових органів?

Податкові накладні не можуть бути відображені у складі податкового кредиту звітного періоду складання податкових накладних (розрахунків коригувань), а повинні бути відображенні у звітному періоді їх реєстрації (відповідно до ст.198 ПКУ).

Також, згідно з п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України,не зараховуються до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів або послуг, які не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, розрахунками коригування, або митними деклараціями чи іншими документами, передбаченими п.201.11 ст.201 ПКУ.

Аналізуючи вище зазначене, можна зробити висновок, що суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів чи послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні або розрахунки коригування в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних або розрахунків коригування (у тому числі для платників, які застосовують касовий метод).

Варто звернути увагу на дотримання вимог податкового законодавства при складанні податкової звітності з податку на додану вартість, а саме при формуванні додатку 5 податкової декларації. Адже якщо контролюючий орган виявить помилки при визначенні суми податкового зобов’язання або збільшення суми бюджетних відшкодувань, відповідно, передбачені накладення штрафних санкцій на платника у розмірі 25% від суми визначеного податкового зобов’язання, завищеного бюджетного відшкодування; у разі повторного (протягом 1095 днів) порушення – 50% штрафних санкцій (ст.123.1 ПКУ). А також передбачена відповідальність за ст.1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Посилання

ще новини….

Замовити аудіторські послуги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *