Хто не працює, той не помиляється. Іноді буває так, що кошти перераховуються на рахунок постачальника помилково. Як правильно діяти в такій ситуації, ми розглянемо нижче.
Відповідно до абз.5) пп.292.11 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі – ПКУ) суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів не включаються до складу доходів платника єдиного податку.
Згідно зі ст. 6 Указу Президента України «Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України» від 16.03.1995р. №227/95 підприємства незалежно від форм власності мають повертати платникам у п’ятиденний термін помилково зараховані на їхні рахунки кошти. При виявленні фактів такого порушення з керівника підприємства і головного бухгалтера стягується до Державного бюджету України штраф у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів заробітної плати.
Національний банк України листом «Про повернення помилково зарахованих (списаних) коштів» № 25-011/46-181 від 09.01.1998р. та ГУ ДФСУ у Дніпропетровській області в Індивідуальній податковій консультації «Щодо оподаткування податком на додану вартість грошових коштів, помилково зарахованих контрагентом на поточний рахунок підприємства у разі їх повернення на рахунок контрагента у п’ятиденний термін» від 12.05.2017р. № 151/ІПК/10/04-36-12-01-16 надали роз’яснення, що підприємства незалежно від форми власності мають повертати платникам у п’ятиденний термін помилково зараховані на їхні рахунки кошти. Якщо власник рахунку не повернув у зазначений термін помилково отримані кошти, то їх повернення має здійснюватись у загальному претензійно-позовному порядку.
You must be logged in to post a comment.