Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Помилково отримані кошти платником єдиного податку

  Помилково отримані кошти платником єдиного податку

  Хто не працює, той не помиляється. Іноді буває так, що кошти перераховуються на рахунок постачальника помилково. Як правильно діяти в такій ситуації, ми розглянемо нижче.

  Відповідно до абз.5) пп.292.11 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі – ПКУ) суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів не включаються до складу доходів платника єдиного податку.

  Згідно зі ст. 6 Указу Президента України «Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України» від 16.03.1995р. №227/95 підприємства незалежно від форм власності мають повертати платникам у п’ятиденний термін помилково зараховані на їхні рахунки кошти. При виявленні фактів такого порушення з керівника підприємства і головного бухгалтера стягується до Державного бюджету України штраф у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів заробітної плати.

  Національний банк України листом «Про повернення помилково зарахованих (списаних) коштів» № 25-011/46-181 від 09.01.1998р. та ГУ ДФСУ у Дніпропетровській області в Індивідуальній податковій консультації «Щодо оподаткування податком на додану вартість грошових коштів, помилково зарахованих контрагентом на поточний рахунок підприємства у разі їх повернення на рахунок контрагента у п’ятиденний термін» від 12.05.2017р. № 151/ІПК/10/04-36-12-01-16 надали роз’яснення, що підприємства незалежно від форми власності мають повертати платникам у п’ятиденний термін помилково зараховані на їхні рахунки кошти. Якщо власник рахунку не повернув у зазначений термін помилково отримані кошти, то їх повернення має здійснюватись у загальному претензійно-позовному порядку.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ