Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Чи можна отримати податковий кредит, якщо допущено помилку у назві покупця ПН?

    дфс

    Чи можна отримати податковий кредит, якщо допущено помилку у назві покупця ПН?

    помилка у назві покупця

    Помилка у назві покупця ПН: Офіс великих платників податків розповідає, що реквізит податкової накладної «Назва покупця (отримувача) товарів/послуг», який віднесено до складу обов’язкових згідно з п.201.1 ст.201 ПКУ, має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних.

    До того ж, з урахуванням норм п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.198.1, 198.2, 198.3 ст.198, п.201.1, 201.7 та 201.10 ст.201 ПКУ податкова накладна за операцією з постачання товарів/послуг повинна складатися і реєструватися в ЄРПН особою, яка здійснює постачання таких товарів/послуг, на особу, якій здійснюється постачання товарів/послуг, та лише за умови, що така господарська операція мала місце або було здійснено перерахування авансу в рахунок оплати вартості товарів/послуг, постачання яких буде здійснено у майбутніх звітних періодах.

    Отож, податкова накладна, в якій зазначено назву покупця. Яка на дату складання такої податкової накладної не відповідає формулюванню у його статутних документах. Є такою, що складена з порушенням норм ПКУ, заважає ідентифікувати здійснену операцію. А також суми ПДВ за такою податковою накладною не можуть бути віднесені до податкового кредиту.

    Помилка у назві покупця, як виправити. Допущеної у заголовній частині податкової накладної у назві покупця (отримувача) товарів/послуг (при цьому індивідуальний податковий номер покупця (отримувача) зазначений правильно). Постачальник (продавець) таких товарів/послуг згідно з п. 21 Порядку заповнення податкової накладної. Яка  затверджена наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015р. №1307. На дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної. В якому всі правильно заповнені реквізити заголовної частини податкової накладної повторюються. Назва покупця (отримувача) товарів/послуг, в якій допущено помилку, заповнюється без помилки. У цьому випадку графи 1 – 13 розділу Б розрахунку коригування та розділ А, до яких вносяться узагальнюючі дані щодо сум коригування, не заповнюються (залишаються пустими).

    Підсумок:

    Враховуючи вищезазначене, можемо зробити висновок. Що такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем) товарів/послуг та після такої реєстрації є підставою для включення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податковій накладній, до якої його складено.

    Посилання

    ще новини….

    Замовити аудит підприємства

    You must be logged in to post a comment.

    ПОДЗВОНИТИ НАМ