Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Повернення простроченої сировини документальне оформлення

    консультує Ед Рем

    Повернення простроченої сировини документальне оформлення

    Повернення простроченої сировини: припустимо, що підприємство купує у постачальника сировину. Товар оплачений в повному обсязі відповідно до договору, товар отримано своєчасно. Проходить півроку, і строк використання сировини закінчується. Постачальник готовий прийняти її назад. Виникає питання, як документально оформити таку операцію?

    Відповідно до вимог ст.ст. 672, 678 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №435-IV (далі – ЦКУ) покупець має право повернути товар, якщо він неналежного асортименту та у разі істотного порушення вимог щодо якості товару (виявлення недоліків, які не можна усунути, недоліків, усунення яких пов’язане з непропорційними витратами або затратами часу, недоліків, які виявилися неодноразово чи з’явилися знову після їх усунення) покупець має право відмовитися від договору і вимагати повернення сплаченої за товар грошової суми.

    Згідно з п. 4 ст. 653 ЦКУ сторони не мають права вимагати повернення того, що було виконане ними за зобов’язанням до моменту зміни або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором або законом.

    Отже, якщо на момент отримання товару до самого товару не було претензій (тобто було поставлено товар належної якості згідно з умовами договору), товар повністю оплачений і і отриманий у відповідній кількості та асортименті – підстав для повернення товару немає.

    Для отримання можливості повернути товар можна розглянути два варіанти:
    1. Укласти додаткову угоду з постачальником в якій передбачити можливість повернення товару за умови, коли він не використаний (не проданий), а строк придатності закінчився. У такому випадку, виникають підстави для повернення товару на умовах, визначених договором, згідно зі ст. 653 ЦКУ.
    2. Укласти договір купівлі-продажу зазначеного товару.

    Повернення простроченої сировини: потрібно також врахувати та проаналізувати інше законодавство, чи не заборонено законом продавати зазначений товар у випадку, якщо строк придатності закінчився. Можливо зазначений товар підлягає обов’язковій утилізації і його продаж заборонено.

    ще статті…..

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ