Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Продаж земельних ділянок та садових будиночків: чи реєструємось платником ПДВ?

    консультує Ед Рем

    Продаж земельних ділянок та садових будиночків: чи реєструємось платником ПДВ?

    Продаж ділянок та будинків

    Продаж ділянок та будинків: у період та у зв’язку із особливостями свого функціонування підприємство може володіти та розпоряджатися земельними ділянками (це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами), та садовими будинками  (це будинок для літнього (сезонного) використання, який у питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків). 

    Припустимо, що підприємство здійснило продаж земельних ділянок та садового будиночку з вбудованими гаражами та садовими приміщеннями на загальну суму 1 700 000,00 грн. Платником податку на додану вартість підприємство не зареєструвалось, але чи правильно це?

    Операції з наступного (не першого постачання) житла на підставі вимог пп.197.1.14 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ. Також звільняються від оподаткування ПДВ, згідно з пп.197.1.21 постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, земельних часток (паїв). Крім тих, що розміщені під об’єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості відповідно до законодавства.

    До будівель, віднесених дожитлового фонду, включаються на підставі абз.а) пп.14.1.129.1 ПКУ житловий будинок – будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються нажитлові будинки садибного типу тажитлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу –  житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається ізжитлових та допоміжних (нежитлових) приміщень.

    Однак, житловий будинок садибного типу не є садовим будинком.

    Згідно з пп.14.1.129.2 ПКУ садовий будинок – будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків

    Іншими словами, підприємство повинно було зареєструватись платником ПДВ упродовж 10 днів після досягнення суми в розмірі 1 млн. грн. Оскільки продаж садового будинку відповідає визначенню «постачання товарів», наведеному у пп.14.1.202 ПКУ.

    У разі неподання реєстраційної заяви. Юридична особа несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ. На рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування – п.183.10 ПКУ.

    Якщо особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації в якості платника ПДВ. Не подала своєчасно заяву і, відповідно, не зареєструвалася в якості платника ПДВ. Орган ДФС самостійно визначає суму податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми ПДВ платника податків на підставах, визначених пп.54.3.1 – 54.3.6 ПКУ, таке порушення тягне за собою накладення штрафу у розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання, а при повторному порушенні упродовж 1095 днів – 50% – п.123.1 ПКУ.

    Отже, враховуючи вищезазначене, можемо зробити висновок про те, щореєструватися платником ПДВ підприємствам потрібно обов’язково.

    You must be logged in to post a comment.

    ПОДЗВОНИТИ НАМ