Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Трансфертне ціноутворення консультація, щодо застосування правил

  новини від Ед Рем

  Трансфертне ціноутворення консультація, щодо застосування правил

  Трансфертне ціноутворення: ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що наказом від 14.05.2021 №266 Міністерство фінансів затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо деяких питань застосування правил трансфертного ціноутворення.

  Консультація надає роз’яснення на питання, які стосуються:

  1. сировинних товарів та товарів, що мають біржове котирування;
  2. критеріїв визнання операцій реструктуризації бізнесу контрольованими;
  3. специфіки подання Повідомлення про укладання контракту на здійснення операцій з сировинними товарами;
  4. застосування 30% коригувань фінансового результату у випадках:
  • надання документів, що підтверджують сплату нерезидентом податку на прибуток;
  • здійснення операцій через комісіонера – резидента;
  • підтвердження платником податку відповідності цін принципу «витягнутої руки» згідно з процедурою, встановленою статтею 39 Кодексу;
  • встановлення невідповідності цін принципу «витягнутої руки».
  Застосування положень щодо сировинних товарів та товарів, що мають біржове котирування

  В частині особливостей застосування положень щодо сировинних товарів та товарів, що мають біржове котирування, роз’яснено, що оскільки постанова Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1221, якою затверджено Перелік сировинних товарів, набула чинності з 1 січня 2021 року, норми Кодексу щодо контрольованих операцій з сировинними товарами застосовуються починаючи з 1 січня 2021 року. Крім того, зазначено, що якщо платник податків у період з 1 січня 2020 року по 22 травня 2020 року (включно) використовував норми Кодексу стосовно операцій з товарами, які мають біржове котирування, такий підхід може застосовуватись і надалі в період з 23 травня 2020 року по 31 грудня 2020 року (включно) при наявності належного обґрунтування використання методу порівняльної неконтрольованої ціни та біржових котирувань як джерела інформації у документації з трансфертного ціноутворення (ТЦУ).

  Щодо критеріїв визнання операцій реструктуризації бізнесу контрольованими пояснюється, що підпункт, яким визначені господарські операції для цілей ТЦУ, не є вичерпним, а отже будь-які його уточнення, зокрема, щодо операцій реструктуризації бізнесу, не вважаються розширенням переліку операцій для цілей контролю трансфертного ціноутворення.

  Застосування 30% коригувань фінансового результату

  Щодо застосування 30% коригувань фінансового результату до оподаткування на підставі підпунктів 140. 5.4, 140. 5.51, 140. 5.6 пункту 140. 5 статті 140 Кодексу надано роз’яснення стосовно:

  • документу, що свідчитиме про сплату податку нерезидентом, організаційно правова форма якого включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, у відповідній державі у періоді здійснення операції;
  • коригування фінансового результату, що здійснюється комітентом-резидентом, оскільки право власності на товар (роботи, послуги) переходить безпосередньо від такого комітента до покупця – нерезидента, або від постачальника (продавця) – нерезидента до комітента;
  • обсягу інформації, який вважається достатнім для належного обґрунтування відповідності ціни або показника рентабельності принципу «витягнутої руки»;
  • коригування, що здійснюється на розмір різниці між фактичною вартістю придбання або продажу товарів (робіт та послуг) та вартістю, розрахованою виходячи з рівня ціни, визначеної за принципом «витягнутої руки», яке може бути як меншим за 30% вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг придбаних (реалізованих) у відповідних операціях, так і більшим.

  Роз’яснення цих питань усуне неоднозначне трактування окремих норм податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ