Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Виплата дивідендів: розподіл доходів між засновниками підприємства

    консультує Ед Рем

    Виплата дивідендів: розподіл доходів між засновниками підприємства

    виплата дивідендів
    Виплата дивідендів: Під час заснування підприємства чи входження до нього як учасника (акціонера) юридична або фізична особа майже завжди розраховує на отримання прибутку. І тоді мова заходить про дивіденди.

    Виплата дивіденді: Припустимо, що у 2017 році створено підприємство. Воно є платником податку на прибуток на загальних підставах у розмірі 5% при виплаті дивідендів. Засновників було троє, а в жовтні 2018 року підприємство змінило назву і їх стало 4:

    • резидент фізична особа (ПДФО- 5%, військовий збір- 1,5%);
    • нерезидент фізична особа (Білорусія) (ПДФО – 5%, військовий збір- 1,5%);
    • нерезидент фізична особа (Польща) (ПДФО – 5%, військовий збір – 1,5%);
    • нерезидент фізична особа (Польща) (ПДФО- 15%).
    За 2018 рік Товариство отримало прибуток. Чи можна виплатити дивіденди одному засновнику?

    Згідно п.1 ст.26 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018р. №2275-VIII (далі – ЗУ №2275). Виплата дивідендів здійснюється за рахунок чистого прибутку товариства особам, які були учасниками товариства на день прийняття рішення загальними зборами про виплату дивідендів, пропорційно до розміру їхніх часток.

    Відповідно до п.2 ст.31 ЗУ №2275 річні загальні збори учасників скликаються протягом 6 місяців наступного за звітним року, якщо інше не встановлено законом. До порядку денного річних загальних зборів учасників обов’язково вносяться питання про розподіл чистого прибутку товариства, про виплату дивідендів та їх розмір.

    Тобто, частка чистого прибутку, що розподіляється, порядок та терміни виплати дивідендів кожному з учасників визначаються загальними зборами учасників.

    Проте, розмір дивідендів, що підлягають виплаті визначається виключно пропорційно до розміру їхніх часток.

    Іншими словами, нарахувати дивіденди потрібно всім учасникам, а от виплачувати можна не всім одразу, а згідно рішення учасників, яке має бути зафіксоване у Протоколі в різні строки.

    Замовити фінансовий аудит

    You must be logged in to post a comment.

    ПОДЗВОНИТИ НАМ