Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Зміни в ПКУ: чергове спрощення роботи підприємців

  новини від Ед Рем

  Зміни в ПКУ: чергове спрощення роботи підприємців

  Зміни в ПКУ: не встигли всі ще до кінця осмислити зміни, внесені до ПКУ Законом №466-ІХ, як знову все змінилось. 14.07.2020 р. було прийнято Закон (законопроект № 2524 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців»), яким:

  • змінено визначення понять: «постійне представництво», «дохід з джерелом їх походження з України» (не помилка – дослівно);
  • відкориговано порядок ведення обліку ФОП –спрощенцями;
  • відкориговано порядок ведення обліку ФОП –загальносистемниками;
  • змінено склад доходів нерезидентів, які оподатковуються податком на репатріацію;
  • змінено штрафи за нереєстрацію або несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, за операціями, які звільнені від оподаткування, оподатковуються за нульовою ставкою, складених на підставі п. 198.5, ст. 199, та на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною (штрафи зменшено – отож маємо приємні зміни).
  Загалом зміни в ПКУ займають 32 сторінки. Наразі Закон готується на підпис Президенту.

  Остаточного тексту нового Закону ще не опубліковано, але проаналізуємо зміни щодо визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток, наведені у проекті від 13.07.2020 р.:

  1. З пп. 138.3.1 ПКУ зникли слова: «модернізацією, реконструкцією, добудовою, дообладнанням та». Залишилась лише «консервація».

  Це означає, що амортизація основних засобів не припиняється нараховуватись у періоді їх  модернізації, реконструкції, добудови та дообладнання. На нашу думку: прекрасна зміна, адже визначення зазначених понять не дають ні П(С)БО, ні МСФЗ, ні ПКУ.Зміни набудуть чинності з дати опублікування Закону.

  1. Відповідно до нового Закону з 01.01.2021р. фінансовий результат до оподаткування збільшується:
  • на всю суму вартості товарів, у т. ч. необоротних активів (крім активів з права користування за договорами оренди), робіт та послуг (крім операцій, зазначених у п. 140.2 і пп.140.5.6 ПКУ, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до ст.39 ПКУ), придбаних у нерезидентів, визначених абзацами третім і четвертим цього пункту, якщо такі операції не мають ділової мети. (пп. 5.4 ПКУ)
  • на всю суму вартості товарів, у т. ч. необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, визнаних контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ), реалізованих на користь у нерезидентів, визначених абзацами другим та третім цього пункту, якщо такі операції не мають ділової мети. (пп. 140.5.51 ПКУ);
  • на всю суму витрат по нарахуванню роялті (крім операцій, визнаних контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ) на користь нерезидента (у т. ч. нерезидента, зареєстрованого у державах (на територіях), зазначених у пп. 39.2.1.2 ПКУ), якщо такі операції не мають ділової мети. (пп. 140.5.6 ПКУ).

  Обов’язок доведення обставин, передбачених цим абзацом, покладається на контролюючий орган, із застосуванням відповідних положень ст. 39 ПКУ.

  Отож, починаємо готуватись до захисту того факту, що у операціях імпорту-експорту, які здійснює ваше підприємство наявна ділова мета та всі вони мають своїм наслідком економічний ефект.

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ