Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Звіт про управління: топ питання щодо підготовки, подачі, та штрафів

  консультує Ед Рем

  Звіт про управління: топ питання щодо підготовки, подачі, та штрафів

  Звіт про управління: згідно з п. 2 ст.11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999р. № 996-XIV (далі – ЗУ №996-ХІV) порядок та строки подання фінансової звітності, консолідованої фінансової звітності, звіту про управління … визначаються Кабінетом Міністрів України.

  Увага!!!! Звіт про управління зазначається окремо від фінансової звітності та від консолідованої фінансової звітності.

  Відповідно до ст. 1 ЗУ №996-ХІV ЗУ – документ, що містить фінансову та нефінансову інформацію, яка характеризує стан і перспективи розвитку підприємства та розкриває основні ризики і невизначеності його діяльності.

  Пунктом 7 ст. 11 ЗУ №996-ХІV передбачено, що звіт про управління подається разом з фінансовою звітністю та консолідованою фінансовою звітністю в порядку та строки, встановлені законом. У разі подання підприємством консолідованої фінансової звітності подається консолідований звіт про управління.

  Враховуючи вищезазначене, ЗУ не є складовою фінансової звітності. Як наслідок обов’язку подання звіту до контролюючих органів разом з декларацією з податку на прибуток законодавством не визначено, тобто штрафні санкції за неподання ЗУ нормами ПКУ не передбачено. (ІПК від 05.04.2019 р. №1451/ІПК/26-15-12-03-11).

  Подача звіту до органів статистики

  ЗУ не є формою державного статистичного спостереження. Крім того, зазначений звіт не входить до складу фінансової звітності, яка також використовується для проведення державних статистичних спостережень. Отже, подання підприємствами звіту про управління на адресу органів державної статистики не передбачено. (Лист Державної служби статистики від 08.02.2019 р. № 04.3-13/17-19).

  Оприлюднення звіту з управління

  Підприємства, які згідно зі ст.14 ЗУ №996-ХІV мають розміщувати фінансову звітність на власному сайті, оприлюднюють і ЗУ (п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000р. №419).

  Відповідальність за неоприлюднення звіту про управління

  Згідно зі ст. 16316 (чинна з 07.02.2019) КпАПУ, на посадових осіб підприємства за порушення порядку оприлюдненняфінансової звітності або консолідованої фінансової звітності у розмірі від 17 тис. гривень до 34 тис. гривень (від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

  Отже, КпАПУ не містить жодної згадки про ЗУ. Як було встановлено вище, ЗУ не належить до складу фінансової звітності, тому підстав для застосування штрафів за його неоприлюднення наразі немає.

  ще статті….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ