Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Підприємство не сплачує ПДВ, але придбані від нерезидента послуги надає підприємству–платнику ПДВ, що з податковим кредитом?

  дфс

  Підприємство не сплачує ПДВ, але придбані від нерезидента послуги надає підприємству–платнику ПДВ, що з податковим кредитом?

  Податковий кредит

  Податковий кредит. Відповідальна особа за нарахування та сплату ПДВ до бюджету є отримувачем послуг. У разі постачання послуг нерезидентами, у т.ч. їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники ПДВ. Якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України.

  Відповідно такий отримувач послуг, нараховує ПДВ за основною ставкою податку 20% на базу оподаткування, визначену згідно з п.190.2 ст.190 ПКУ.

  Форма розрахунку податкових зобов’язань такого отримувача послуг у вигляді додатка до податкової декларації з ПДВ. Визначена наказом МФУ від 28.01.2016р. №21 (у редакції від 23.02.2017 №276).

  Розрахунок належить до податкової звітності з ПДВ та подається особою, не зареєстрованою як платник ПДВ, до контролюючого органу за місцем її податкового обліку. При цьому розрахунок подається до контролюючого органу тільки за той звітний (податковий) період (календарний місяць), у якому такі послуги отримано.

  А тому, організація, яка не зареєстрована платником ПДВ, у разі придбання у нерезидента послуг, повинна нарахувати і сплатити ПДВ як отримувач послуг від нерезидента.

  Податковий кредит:

  До складу, котрого відносяться суми ПДВ, сплачені/нараховані, зокрема, у разі здійснення платником податку операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг; отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України.

  Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту.

  В свою чергу, підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної, можуть бути документи, визначені у п.201.11 ст.201 ПКУ, які містять суму ПДВ.

  Особа, яка не є зареєстрованим платником ПДВ, не має права на нарахування податку та складання податкових накладних.

  Відповідно, підприємство, яке не є зареєстрованим платником ПДВ, не має права на складання податкових накладних та нарахування сум ПДВ.

  Податковий кредит водночас розрахунок податкових зобов’язань не може бути підставою для включення сум ПДВ до його складу.

  Можемо зробити висновок:

  Відсутні підстави для формування підприємством податкового кредиту у разі придбання ним послуг у організації, яка не зареєстрована платником ПДВ. На підставі розрахунку податкових зобов’язань, складеному такою організацією при отриманні послуг від нерезидента.

  Відповідна норма передбачена п.180.2 ст.180, п.198.1 ст.198, п.208.2 ст.208, п.201.8, п.201.10 ст.201 ПКУ.

   

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудиторьскі послуги

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ