Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Право на податковий кредит у різних ситуаціях

    консультує Ед Рем

    Право на податковий кредит у різних ситуаціях

    податковий кредит

    Податковий кредит — сума, на яку платник ПДВ має право зменшити податкове зобов’язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з р.V Податкового кодексу України (пп.14.1.181 ПКУ). Відповідно, йому приділяють дуже багато уваги. Через це платникам ПДВ потрібно бути готовими й добре знати правила визнання податкового кредиту. То хто ж має право на податковий кредит та податкові витрати?

    Ці питання ми розглянули на конкретних ситуаціях:

    Припустимо, виконавець зобов’язується надати Замовнику консультаційні послуги з питань оподаткування у зв’язку з реструктуризацією акціонерної структури Замовника та структури фінансування в рамках групи компаній (далі – «Групи»), до якої входить Замовник (далі – «Послуги»), а саме:
    1) Аналіз впливу вимог законодавства України, директив ЄС і глобальних ініціатив, які націлені на протидію ухиленню від оподаткування і виведенню прибутку з-під оподаткування (BEPS), на поточну структуру володіння Замовника;
    2) Аналіз варіантів реструктуризації акціонерної структури Замовника, включаючи порівняльний аналіз юрисдикцій (інших ніж Кіпр) для нової холдингової компанії Замовника;
    3) Аналіз варіантів фінансування Замовника та податкових наслідків для різних варіантів фінансування;
    4) Аналіз поточного внутрігрупового кредитного портфелю Групи та аналіз необхідності його реструктуризації, коментарі щодо варіантів реструктуризації.
    Остаточним результатом аналізу, проведеного Виконавцем, буде письмовий звіт у форматі презентації англійською мовою.

    Щодо права на податкові витрати.

    Відповідно до вимог пп.134.1.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі – ПКУ), прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до …міжнародних стандартів фінансової звітності (далі – МСФЗ), на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

    Положення ПКУ не містять у переліку коригувань фінансового результату до оподаткування витрат на надання будь-яких консультаційних послуг.

    Щодо права на податковий кредит.

    Згідно з абз.а) п.198.1 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій придбання послуг.

    Однак, на підставі вимог абз.г) п.198.5 ПКУ платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п.189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за …послугами …придбаними… з ПДВ, у разі якщо такі …послуги … призначаються для їх використання або починають використовуватисяв операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

    Господарська діяльність – діяльність особи,що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп.14.1.36 ПКУ).

    Довести зв’язок наданих «Консультаційних послуг з питань оподаткування у зв’язку з реструктуризацією акціонерної структури Замовника та структури фінансування в рамках групи компаній (далі – «Групи»), включаючи порівняльний аналіз юрисдикцій (інших ніж Кіпр) для нової холдингової компанії Замовника, поточного внутрігрупового кредитного портфелю Групи» з господарською діяльністю Підприємства, при перевірці Підприємства працівниками державної фіскальної служби неможливо. Вказані витрати швидше пов’язані не з отриманням доходу, а з уникненням додаткового оподаткування.

    Отже, на підставі вимог абз.г) п.198.5 ПКУ Підприємство зобов’язане здійснити донарахування податкових зобов’язань з ПДВ та скласти зведену податкову накладну.

    You must be logged in to post a comment.

    ПОДЗВОНИТИ НАМ