Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Фінмоніторинг сум на особистих банківських рахунках фізичної особи

  консультує Ед Рем

  Фінмоніторинг сум на особистих банківських рахунках фізичної особи

  Фінмоніторинг сум: відомо, що українські банки не встановлюють певних обмежень на суму зарахування або переказу коштів на особисті банківські рахунки, проте існує таке поняття, як «фінансовий моніторинг». В цій статті розглянемо, які суми зарахування або переказу коштів на особистий банківський рахунок підпадають під фінансовий моніторинг та чи існують підстави для оподаткування таких коштів.

  Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019р. №362-ІХ фінансові операції є пороговими, якщо сума, на яку здійснюється кожна із них, дорівнює чи перевищує 400 тисяч гривень (…) або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, еквівалентну за офіційним курсом гривні до іноземних валют і банківських металів 400 тисяч гривень на момент проведення фінансової операції (…), за наявності однієї або більше таких ознак:

  • зарахування або переказ коштів, надання або отримання кредиту (позики), здійснення інших фінансових операцій у разі, якщо хоча б одна із сторін – учасників фінансової операції має відповідну реєстрацію, місце проживання чи місцезнаходження в державі (юрисдикції), що не виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (в тому числі дипломатичне представництво, посольство, консульство такої іноземної держави), або однією із сторін – учасників фінансової операції є особа, яка має рахунок у банку, зареєстрованому в зазначеній державі (юрисдикції); …
  • фінансові операції із переказу коштів за кордон (…);
  • фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів)

  У даному випадку, операція не підлягатиме фінансовому моніторингу, адже суми, які зараховуються будуть менше 400,0 тис.грн.

  Проаналізумо підстави для оподаткування отриманих коштів:
  1. Будь-які кошти, що надійшли на рахунок фізичної особи повинні мати документальне підтвердження їх походження, якщо існують ознаки здійснення систематичної господарської діяльності такої фізичної особи через такий рахунок.

  Уп.4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 25.04.2003р. №3 «Про практику застосування судами законодавства про відповідальність за окремі злочини у сфері господарської діяльності» зазначено: «Під здійсненням особою, не зареєстрованою як суб’єкт підприємництва, будь-якого виду підприємницької діяльності з числа тих, що підлягають ліцензуванню, слід розуміти діяльність фізичної особи, пов’язану із виробництвом чи реалізацією продукції, виконанням робіт, наданням послуг з метою отримання прибутку, яка містить ознаки підприємницької, тобто провадиться зазначеною особою безпосередньо самостійно, систематично (не менше ніж три рази протягом одного календарного року) і на власний ризик».

  Якщо, отримана сума буде разовою та жодних ліцензій не потребує, то визнати у даному випадку факт господарської діяльності фізичної особи неможливо.

  1. Ризик того, що кошти будуть визнання такими, що підлягають оподаткуванню існує, але незначний.

  Він більш високий для осіб, які отримують кошти та одночасно є ФОПом. У випадку, якщо стосовно такої особи наявне рішення суду про розкриття банківської таємниці.

  У випадку, якщо кошти будуть виявлені як незадекларовані фізичною особою, з них доведеться сплатити

  • 18% податку на доходи з фізичних осіб
  • 1,5% військового збору

  Штрафів нараховано за несплату чи несвоєчасну сплату податку та збору не буде на підставі п. 521підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №. 2755-VI (далі – ПКУ)).

  Ним передбачено:

  За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, штрафні санкції не застосовуються. Крім санкцій за порушення, визначенихп.521підрозд. 10  розд. ХХ ПКУ. Наразі карантин в Україні оголошено до 31.05.2022р.

  ще консультації…….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ